Przewodnik Sudecki i wrocławski. Przodownik po Dolnym Śląsku

 

Wszystko zaczęło się z widokiem na Sudety, w dniu, w którym Nikołaj Czernych odkrył kometę 101P/Chernykh, no i urodziła się moja siostra bliźniaczka. Od tego momentu istniejące za drzwiami domu mikro i makroprzestrzenie, światy schowane w dolinach i widziane z wierzchołków, rozpostarte na równinach zaczęli pokazywać mi pierwsi przewodnicy na których „natknąłem się” w życiu – rodzice i najbliższa rodzina.

 

Natura zawsze była blisko – życie w wiejskiej części Jawora – niedużego, acz historycznie ważnego miasta, w gospodarstwie rolnym, wyznaczały cztery pory roku. Pole, łąki, sady i zwierzęta w codziennym tle. Wreszcie przyglądanie się, a potem uczestnictwo w gospodarskich obowiązkach było i jest istotnym elementem układanki.

 

Jeśli chodzi o to, co nie równe, to Góry Kaczawskie były dla mnie pierwszym zdziwieniem, przygodą, zagubieniem.

 

Sudety poznałem z łatwością – napędzany powracającymi, nieznikającymi pytaniami „co jest za górą”, „co jest za lasem”, „co jest na końcu drogi”. I czerpiąc energię z paliwa ciekawości poszedłem dalej, za fizjograficzną granicę Gór Kaczawskich. Dotknąłem pobliskich Gór Wałbrzyskich, Gór Kamiennych, Rudaw Janowickich oraz Karkonoszy i Gór Izerskich. Przez Góry Sowie i Bardzkie przedostałem się na Ziemie Kłodzką. Do Kotliny Kłodzkiej z jej górskim otoczeniem, szczególnie ponętnymi Górami Stołowymi i Masywem Śnieżnika wracałem po stokroć. Góry w pierwszych krokach mojego życia kształtowały moja wyobraźnię i emocje.

 

Przemierzałem Sudety. Znajomość szlaków, miejscowości, historii, pierwsze prowadzone wycieczki dla znajomych i nieznajomych ośmieliły mnie do zapisania się na kurs przewodnika górskiego, sudeckiego (jeśli chcesz zostać przewodnikiem górskim, a warto zapisz się na kurs LINK). Potem ukończyłem ostatni przed deregulacją kurs pilota wycieczek oraz zostałem przewodnikiem po Wrocławiu. Prowadzę działalność gospodarczą – wystawiam faktury za usługi.

 

Posiadane uprawnienia, legitymacje m.in.:

Przewodnik górski sudecki (legitymacja nr IG/32/2012)

Przewodnik po Wrocławiu (legitymacja nr 98/1/2017)

Przodownik turystyki górskiej PTTK (legitymacja nr 7861)

Przewodnik po Karkonoskim Parku Narodowym (legitymacja nr 34/2017)

Pilot wycieczek (IC nr 4/2013)

 

ZDJĘCIE nr 1 z MYŚLIBORZA – podpis pod zdjęcie: z Tatą wąwozie Myśliborskim.

 

Cennik usług przewodnickich

 

funkcja

czas pracy

kwota brutto

uwagi

 

Przewodnik Sudety

do 8h

800 zł

Każda kolejna godzina 75 zł, jednak nie więcej niż do 12h w ciągu dnia.

 

Przewodnik Wrocław

do 8h

700 zł

Każda kolejna godzina 75 zł, jednak nie więcej niż do 12h w ciągu dnia.

 

Pilot wycieczek

do 12h

700 zł

Każda kolejna godzina 75 zł, jednak nie więcej niż do 16h w ciągu dnia.

 

 

Jeśli chcesz zamówić usługę przewodnicką, to proszę wypełnij ten formularz LINK