Wycieczki rowerowe po Dolnym Śląsku

 

Moja przygoda z rowerem związana jest z książką i komunią. Od rodziców otrzymałem przewodnik „Jawor i okolice” autorstwa Stanisława Jastrzębskiego. Miałem jakieś 10 lat. Czytałem i odkrywałem w terenie. Przychodziło mi to łatwiej, bo byłem po komunii… Poruszałem się na po bliskiej (wersja dla Mamy) i dalszej (wersja dla Taty) okolicy czerwonym „Jubilatem 3”. Pędziłem dolnośląskimi szlakami rowerowymi, drogami asfaltowymi, polnymi i leśnymi, prawie tak szybko jak mój dziadek na rowerze marki „Ukraina”.

Do dziś noszę duży sentyment do wzmiankowanej książki, która zajmuje honorowe miejsce w sudeckiej części mojej biblioteczki. Spotkanie po latach ze Stanisławem Jastrzębskim, było dla mnie okazją do podziękowania za przyczynienie się do pasji krajoznawczej, co na marginesie wzruszyło autora.

ZDJĘCIE nr 2A i 2B ze Stanisławem Jastrzębskim. – podpis pod zdjęcie: Spotkanie ze Stanisławem Jastrzębskim

 

Rowerem nadal przemierzam dolnośląskie przestrzenie, szczególnie sudeckie szlaki. Mocno polubiłem świat widziany z wysokości rowerowego siodełka. Nie jest to już dziś Jubilat 3, ale przygoda jest taka sama. Przemierzyłem setki kilometrów szlaków rowerowych na Dolnym Śląsku. Na trasach spotykałem przygody, radości, burze, tęcze, goniące psy. Poznawałem Dolny Śląsk z całym dobrodziejstwem inwentarza. Zacząłem (wraz z zespołem z TworzymyWycieczki.pl) pomagać w organizacji rajdów i wycieczek rowerowych po Dolnym Śląsku.

 

ZDJĘCIE nr 2C ROWEREM. – podpis pod zdjęcie: Rowerem w Rudawach Janowickich

 

 

Jeśli chcesz zamówić wycieczkę po Dolnym Śląsku, ewentualnie ze zwiedzaniem Czech i Niemiec, to proszę wypełnij ten formularz LINK

 

Zobacz przykładowe propozycje wycieczek po Dolnym Śląsku LINK