Wycieczka z Dolnego Śląska do Pragi, Drezna, Berlina, Szwajcarii – tej saksońskiej

 

Dolny Śląsk graniczy z Czechami i Niemcami. Nie jest problemem organizacja wyjazdu, choćby na jednodniową wycieczkę do Pragi, Berlina czy Drezna. Czeskie wyjątkowe Skalne Miasto leży przy granicy z Polską – z okolic Wałbrzycha czy Chełmska Śląskiego czy to rzut kamieniem, dlatego z tego ostatniego czasem wędrujemy tam pieszo. Szwajcaria Saksońska to kolejna atrakcja, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Takie atrakcyjne miejsca z terenu sąsiadujących z Dolnym Śląskiem Czech czy Niemiec ochoczo dokładam do organizowanych wycieczek po Dolnym Śląsku.

 

Uwielbiam Dolny Śląsk. By o nim dobrze i ciekawie opowiadać, by organizowana przeze mnie wycieczka po Dolnym Śląsku była wartościowa dla odbiorców, to warto znać perspektywę. Umiejscowienie historyczne i kulturowe na tle Polski, Europy, świata.

 

Niekiedy więc wyrywam się poza Dolny Śląsk, ale i poza państwa z nim graniczące, aby podglądać świat. Odmienność przestrzeni, kultury materialnej i niematerialnej. I ludzie. Ich opowieści o życiu zdeterminowanym przez otaczające środowisko. Tylko będąc blisko ludzi i ich życia możliwe jest muśnięcie ułamka ich świata. W sumie gubiłem i znajdowałem się w kilkudziesięciu pasmach górskich: w Karpatach, Pirenejach, Sierra Nevadzie, Alpach, Tien-Szanie, na Kaukazie Wielkim i Małym czy korsykańskim GR 20. Podglądałem życie ludzi w blisko czterdziestu państwach.

 

Ale to Dolny Śląsk jest moim domem – tu wracam z każdej wycieczki. I zapraszam na wycieczkę po Dolnym Śląsku

Wycieczki organizuję legalnie – z uprawnieniami organizatora turystyki.

Od jednego do kilku dni. Od nizin po góry. Od wycieczek krajoznawczych po integracyjne lub z (wybuchową?) mieszanką różnych elementów. Organizuje wycieczki dla firm, dla szkół, osób dorosłych, w tym seniorów, osób niepełnosprawnych, osób młodszych i jeszcze młodszych od tych młodszych.

 

ZDJĘCIE nr 6 Z Korsyki.

– podpis pod zdjęcie: Korsykański GR 20 w okolicach Ascu Stagnu.

 

Jeśli chcesz zamówić wycieczkę po Dolnym Śląsku, ewentualnie ze zwiedzaniem Czech i Niemiec, to wypełnij ten formularz LINK

 

Zobacz przykładowe propozycje wycieczek po Dolnym Śląsku LINK